Az ekcéma egy bőrbetegség, melyet az immunrendszer gyengülése okoz, tünetei közé tartozik a kiütés, bőr irritáció, viszketés, a bőr elszíneződése, a bőr berepedezése, szárazság.
Az ayurvédikus orvoslás ősi indiai gyógyászati rendszer, amely a természetes gyógymódokkal, - mint például gyógynövények, masszázs és a speciális étrend - gyógyít.
Az ayurvéda szerint a kezelés fő része a betegség okainak felderítése. Először meg kell határozni, hogy mi okozza a tüneteket, teljesen megszüntetni, majd újjáépíteni az immunrendszer.
Külső és belső okai is lehetnek az ekcémának. Okozhatja külső hatás: szappanok, krémek, mosószerek. Okozhatja élelmiszer allergia, pl. tojás vagy tej.
Bármi legyen, ami allergizál, olyankor rosszabbodnak a tünetek, a viszketés, szárazság. Egyszerűen fogalmazva, bármi, ami megzavarja a test természetes kémiai egyensúlyát, meg kell szüntetni!
A kisbabát, a ruházatát és a környezetét is tisztán kell tartani folyamatosan!
Kezelés külsőleg
Az ekcémai külső okai leginkább a bőrápolási termékek és a tisztítószerek használatából ered. Léteznek speciálisan ekcémás bőrre kifejlesztett bőrápolási termékek. Lehetőleg azokat használd!
Különféle gyógynövényekkel, például körömvirággal is ápolhatod a baba bőrét.
Fontos a megfelelő mosószerválasztás és az alapos öblítés is.
Csakis 100%-os pamut anyagból készült ágyneműt és ruhát használj a kisbabádnak!
Kezelés belsőleg
Ha az ekcémának belső okai vannak, akkor először is meg kell tisztítani a vért. A teljes hatás érdekében ki kell zárni az étrendből az allergiát okozó élelmiszereket.
Gyógynövény teák és homeopátiás szerek segíthetik a vértisztítást. De mivel kisbabákról van szó, előtte mindenképp konzultálj a gyermekorvossal!
Ekcéma diéta
Kerüld az olyan élelmiszereket, amelyek felboríthatják az immunrendszer egyensúlyát.
Ne etesd a gyermekedet olyan ételekkel és italokkal, amelyek mesterséges adalékanyagokat tartalmaznak. Állapítsátok meg, hogy van-e élelmiszer allergiája, és ha igen, akkor mely élelmiszerekre
Ne adj a babának cukros, fűszeres ételeket, vagy koffeint, mert ez gyulladást okozhat.
Etesd a babát naponta esszenciális zsírsavakkal, mint például a lenmagolaj. Vitaminokat, ásványi anyagokat és cinket tartalmazó ételeket kell fogyasztania. Ezek a zöld leveles zöldségek, sárgarépa, vajdió, bab, teljes kiőrlésű gabona, teljes kiőrlésű kenyér és friss gyümölcs.
A baba 8 hónapos kora után adhatsz neki multivitamin csecsemő cseppeket. A gyermekorvossal konzultáljatok az egyes élelmiszerek bevezetését illetően.
Amíg az anya szoptat, fontos, hogy ő esszenciális zsírsavakban gazdag ételeket fogyasszon, mint például a lazac vagy a hering, továbbá természetes kiegészítőket is, hogy ezek eljussanak a babához az anyatejen keresztül. Fontos a joghurtfogyasztás is a megfelelő emésztőenzimek miatt.
Ahogy a baba növekszik, és az állapota javul, továbbra is ezeket a diétás szabályokat tartsátok be az egészséges bőr és az immunrendszer megóvása érdekében!
Forrás: http://www.livestrong.com/