A franciaországi Bronban lévő kognitív tudományok kutató intézete szerint ez egy születéskor megszerzett képesség.
Agyi műtéten átesett emberek agyát stimulálva állapították meg ezt a tényt. 26 páciensből 9-nél érték el azt, hogy öntudatlan állapotban is képes volt a kezét a szájához emelni.
Tehát nem véletlen az, hogy a kisbabák szinte mindent a szájukba vesznek a legótól kezdve a zsírkrétáig.
A tanulmány azt sugallja, hogy ez nem feltétlenül egy megfelelően működő tanult szokás, hanem ez az agyi mechanizmus visszavezethető a születéshez.
Az elvégzett kutatások alapján bebizonyosodott, hogy a túlélés a legfontosabb ösztön, így az evés, mely biztosítja, hogy a kisbaba akkor is életben marad, ha más érzékszerve nem fejlődött ki rendesen.
Az a tény, hogy ez a viselkedés be van programozva az agyban - ugyanabban a régióban mindenkinél- azt sugallja, hogy ez valószínűleg egy olyan képesség, amely jelen van az agyunkban már születés előtt.
Ha ez tanult készség lenne, akkor a különböző egyének agya más lenne, de ez nem így van.
Amikor az anyaméhben a magzat szopja a hüvelykujját, az már előfutára annak, ahogy ételt tesznek a szájukba.
Ha valaha megnézte egy újszülött főemlős agyát, vagy egy ember baba agyát, az a meglepő, hogy működik egyáltalán - mondta Jon Kaas, neurológus (Vanderbilt Egyetem Tennessee, USA) A neuronok nem érettek és az agy konzisztenciája olyan, mint a pudingé. De néhány dolognak azonnal működnie kell!
Forrás: http://www.dailymail.co.uk