Persze tisztában vagyok, hogy a te gyereked sosem ... (az enyémek sem), de biztos láttál már olyat, hogy más kisgyereke cirkuszol, hisztizik, követelőzik a szupermarketben. Rohangál a sorok között, mindenféle dolgokat leszed a polcról, rámol, könyörög mindenért, amit épp megkíván, s a végén dührohamot kap.
Mielőtt veled is megtörténne, hogy a szupermarket közepén a földre veti magát a gyereked, van egy jó ötletünk!
Ne vidd magaddal bevásárolni!
Ugye milyen egyszerű lenne?
De úgy vélem, a legtöbb szülőnek nincs minden nap lehetősége arra, hogy valaki más vigyázzon a gyerekére. Ezért úgy gondolom, hogy azokat az értékes órácskákat, amit a gyerek nélkül tölthetünk, inkább más dolgokra kellene használni.
Egyébiránt a gyerekeknek nagyon fontos minden közösen töltött idő. S jó, ha a szülő különböző élethelyzeteket mutat a gyerekének, s a fejlettségi szintjének megfelelően elmagyarázza a dolgokat.
Úgyhogy találjunk ki valami mást!
Próbáljuk meg bevonni a bevásárlásba!
A gyerekek általában azért cirkuszoknak, mert rettenetesen unják a vásárlást. Látják, hogy te sem ugrálsz éppen, sőt kifejezetten nyűgnek tekinted. Bárhogy is gondolsz te a bevásárlásra, ezt a gyereked ne érezze. Próbáld meg izgalmassá varázsolni ezt a programot számotokra. Tekintsetek úgy a vásárlásra, mint egy közös játékra!
A családban előforduló különféle feladatok - így a bevásárlás is - egy képességfejlesztő játék, ha megfelelő szemszögből nézzük!
Mielőtt elindultok, készítess vele egy listát! Rajzoljon le egy-két dolgot, amit meg kell venni. S pár apróságot – amit elér, s ami nem törékeny – nyugodtan összeszedhet a kosárba. Kérd a segítségét, hogy egy-két dolgot megtaláljatok! Hidd el, imádni fogja! Fontosnak érzi magát, hiszen ő segít bevásárolni. S már el is felejtette, hogy hisztizni kellene a boltban.
Persze ne felejts el valami apróságot neki is venni jutalmul, amiért ilyen ügyesen segített! S add a tudtára, hogy mennyire büszke vagy rá, s nélküle nem végeztetek volna ilyen gyorsan!