A gyereknevelés egyik sarkallatos pontja, hogyan viselkedjünk, amikor a gyerekünk szemtelen, rossz, kiabál vagy duzzog. Nem egyszerű dolog, kezelni ezeket a helyzeteket, de ez is hozzátartozik az életünkhöz.
Minden szülőt foglalkoztatnak a gyerekek magatartási problémái. Időről-időre téma lesz.
Úgy érzed, hogy ezek a viselkedési problémák teljesen leszívják az energiádat, s mégsem működi semmi?
Olvasd el tanácsainkat!
1., Legyél jó példakép!
Tudod, a gyerek utánozva tanul! Ezt már rengetegszer elmondtuk.
A legjobb módszer arra, hogy a gyerek viselkedésén alakítsunk az, ha jó példát mutatunk számukra. Mutasd meg nekik, hogy képes vagy akkor is nyugodt maradni, ha nagy a feszültség! Bármennyire is az idegeiden táncol, te maradj higgadt!
2., Egyszerűen sétálj ki a látóköréből!
A következő alkalommal, amikor a gyermek visszabeszél, vagy kiabál, csúnya szavakat használ, egész egyszerűen menj ki abból a helyiségből, mondván neked nem tetszik ez a hangnem, te ezt nem akarod hallani. Meg kell értenie, hogy valamilyen reakciót fog szülni a viselkedése, de erre nem számít és meghökken.
3., Értesd meg vele, hogy lényegében egy oldalon álltok!
Meg kell értetned a gyerekkel, hogy te nem vagy az ellensége. Jót akarsz neki, és segíteni szeretnél, hogy a probléma megoldódjon. Erősítsd meg benne a szeretetedet, ezáltal jobban megérti, hogy ti ketten valójában egy oldalon álltok.
4., Beszélj másokkal a problémádról!
Beszélj más emberekkel, akik ismerik a gyerekedet és gyakran találkoznak is vele. Kérdezd meg az ő véleményüket a viselkedésével kapcsolatban. Velük ugyanígy viselkedik, vagy csak veled? Kérdezd meg, hogy szerintük mi lehet ennek a problémás viselkedésnek az oka, és nekik milyen javaslataik vannak. Az együttműködés gyorsabb és hatékonyabb eredményt biztosít.
5., Kérj segítséget!
Ha a gyermeked már olyan rosszul viselkedik, hogy nem tudod kezelni, akkor kérj segítséget! Fordulj a gyerekorvoshoz, az iskolai tanácsadóhoz, vagy más szakemberhez.
Hidd el, az hogy segítséget kérsz, az nem annak a jele, hogy nem vagy képes irányítani a gyerekedet, hanem azt mutatja, hogy tényleg aggódsz érte, és szeretnéd megtalálni a módját annak, hogy ez a helyzet megjavuljon.
Te hogyan kezeled a magatartás problémákat?
Olvasd el az egyik kommunikáció-kezelési módszerről írt cikkünket is! http://www.gyerek-portal.hu/konfliktuskezeles-kommunikacio.html
Forrás: http://en.amerikanki.com/