Nem feltétlenül kell beleesni abba a hibába egyetlen kismamának sem, hogy a pici gyerek mellett elhanyagolja magát, és már ne nő legyen többé, hanem csak anya. Nagyon sokan vannak, akik – ha tehetik – próbálnak ugyanúgy nőként is létezni, még ha egy újszülöttel is mennek éppen sétálni. Nekik hoztunk most tippeket, hogyan lehetnek még divatosabbak, ha pldául manikűröshöz mennek.
A legtöbben nem tudnak időt szakítani magukra, ha megszületik a pici, és valahogy el is felejtődnek a korábban fontosnak vélt dolgok. Ha valaki járt előtte fodrászhoz, műkörmöshöz stb., akkor a baba megszületésével erre vagy ideje, vagy energiája, vagy pénze nem lesz már, és ez voltaképpen teljesen normális. Sőt, az is, hogy megváltozik a prioritás, és már az igény sem jelentkezik a korábban megszokott tevékenységekre.
Érthető, hogy az újdonsült anyuka minden percét a gyermekének szenteli, mégis, egy idő után – relatív, hogy kinek mennyi – újra jelentkeznek az igények, és csak eszébe jut némelyeknek, hogy de jó is lenne megint valami szép mintát kérni a körmünkre a körmöstől, vagy kipróbálni a legújabb frizura-őrületet.
Ha valaki már itt tart, számukra nyújtunk most kis segítséget azáltal, hogy bemutatjuk, mik a legújabb variációk, ha esetleg mégis úgy gondolnák, hogy beülnek egy órára vagy másfélre a körmöshöz.
A tükör
Lapozz a továbbiakért!
Pettyes
A manikűr célja az egészséges körmök formázása, ápolása, díszítése, a köröm környékén lévő bőrredők szakszerű ápolása. Ha ebből indulunk ki, mindenkinek érdemes foglalkoznia magával kicsit, hiszen semmi rossz nincs abban, ha szakytunk időt a babán kívül másra is. Vannak azonban olyan dolgok, melyeket mindenképpen érdemes előtte figyelembe venni.
A manikűr kiemelt figyelmet igénylő körülményei:
– a kéz ortopédiai elváltozásai
– veleszületett vagy szerzett köröm-deformitások
– belgyógyászati betegségek: diabétesz, érszűkület
Fekete és piros
Lapozz még egyet!
Ami nagyon fontos, hogy a manikűrt/műkörmöt kizáró körülményeket is meg kell említeni. Ezek jelenlétében sajnos nem lehet kezelni a vendéget. Általában ezek nem a manikűr előtt közvetlenül derülnek ki, hanem már a telefonos egyeztetés/időpontkérés alkalmával.
- ha a vendég lázas megbetegedéssel küzd
- vérzékenység
- perifériás érbetegség
- vírusok/baktériumok okozta betegség
- nyílt vagy zúzott seb az alkaron