A barátkozásról talán ebben az 1-2 éves korban erősnek érezhetik a kifejezést de ez nem így van, csupán a babák számára tűnhet így, nekik ez teljesen természetes. Furcsának tűnhet gyereked viselkedése más babákkal szemben? Itt kiderül miért:
Hogyan kezdődik?
Ebben a korban alakul ki a későbbi készség a baráti kapcsolatokra. Minél korábban kezd el barátkozni egy baba, annál nyitottabb lesz, habár úgy tűnhet ezek a kapcsolatok nem mélyek. Ilyenkor már az apukán, anyukán kívül másokat is megismer, fontos, hogy minél több emberrel legyen alkalma találkozni.
1-2 éves korukban csupán egymás sarkából figyelik egymást azután jönnek a számunkra furcsának tűnő dobálások, hajhúzások J Ők így fejezik ki, hogy „ő a barátom” . Így kezdik el érzelmeiket felismerni és kifejezni. Érdekes, hogy a gyerekek a saját szellemi szintjükön lévőkkel tartanak össze.
Később is fontos!
Ezért ismételgetik ezeket a szituációkat, mert ezzel pl. nevetést váltanak ki másokból, így fedezik fel, hogy másoknak is vannak érzelmeik. Vagy ha egyik baba sírni kezd rögtön utána a másik is rákezd.
Fontosak tehát a játszótéri, babazsúros együttlétek a gyerekekkel, hogy ezt a fajta kommunikációt tovább tudják fejleszteni.