A kutatók sem tudnak dűlőre jutni abban, hogy vajon az édesség fogyasztás hogyan hat a gyerekekre? A sok káros hatás mellett, tényleg hiperaktivitást eredményez?
Miért lehet ez?
Ismert tény, hogy az édességekhez általánosan használt cukor szukrózból (szacharózból) áll, ez könnyen bomlik glükózra és fruktózra, ami közvetlen a véráramba kerül, így megemeli a vércukor szintet. Úgy tűnhet tehát, ha minél többet „cukrot” eszünk, jobban fogunk tudni teljesíteni.
De! Ez csak pillanatnyi megoldás, hosszútávon károsítja a szívet, az agyat.
A tudományos vizsgálatok ellentmondanak ennek a tapasztalatnak: nem igazolt, hogy amikor különböző cukortartalmú édességet adtak a gyerekeknek nehezen kezelhetővé váltak volna.
Ez azonban kevés, hogy a tapasztalt szülőket meggyőzzék. Az azonban biztos, hogy az édesség árt a fogaknak, növeli az elhízás kockázatát is, mindemelett nem kedvez a cukorból élő termékek gyártóinak.
Egy átlagos gyereknek a napi ajánlott cukorbevitele : 1 pohár gyümölcsjoghurt! Ami azt illeti egy felnőttnek már a 3 deciliteres joghurt fogyasztásába nem fér(hetne) bele!
A gyerekek helyes táplálkozására fontos odafigyelnünk, hiszen fejlődésükhöz a megfelelő tápanyagok bevitele a legszükségesebb. A gyerekbarát szállodákban gondosan ügyelnek erre is, hogy a gyerek ne egész nap csak édességet egyen, hanem vitamonikkal teli gyümölcsöket és zöldségeket tesznek a kínálatba.